Biroul Permanent Naţional

Componența Biroului Permanent Național al Partidului Democrat Liberal

Vasile BlagaVasile BlagaPreşedinte
Catalin PredoiuCatalin PredoiuPrim-vicepresedinte
Anca Daniela Boagiu Anca Daniela Boagiu Prim Vicepresedinte - Strategii politice
Liviu NegoitaLiviu NegoitaPrim Vicepresedinte - Comunicare
Andreea Paul Andreea Paul Prim Vicepresedinte - Politici economice, mediul de afaceri
Mihai Razvan UngureanuMihai Razvan UngureanuPrim-vicepresedinte
Andrei ChilimanAndrei ChilimanPrim-vicepresedinte
Dorin FloreaDorin FloreaPrim-vicepresedinte - politici publice
Gheorghe FluturGheorghe FluturSecretar General
Radu F AlexandruRadu F AlexandruVicepresedinte - strategii, relatii politice, relatii internationale
Roberta AnastaseRoberta AnastaseVicepresedinte - Departamentul de Imagine, comunicare, mass media
Alexandru NazareAlexandru NazareVicepresedinte - politici economice, mediul de afaceri, fonduri europene
Sulfina BarbuSulfina BarbuVicepresedinte - politici sociale, relatia cu sindicatele
Alin TiseAlin TiseVicepresedinte - politici in administratia publica, justitie
Stefan GheorgheStefan GheorgheVicepresedinte - politici in agricultura
Raluca TurcanRaluca TurcanVicepresedinte - politici in educatie, cercetare, cultura si culte
Romeo RaicuRomeo RaicuVicepresedinte - regiunea Bucuresti-Ilfov
Mircea HavaMircea HavaVicepresedinte - Regiunea centru
Ioan OlteanIoan OlteanVicepresedinte - Regiunea Nord-Vest
Ioan BalanIoan BalanVicepresedinte - Regiunea Nord Est
Cezar PredaCezar PredaVicepresedinte- Regiunea Sud Est
Marian Jean MarinescuMarian Jean MarinescuVicepresedinte - Regiunea Sud-Vest Oltena
Alin PopoviciuAlin PopoviciuVicepresedinte - Regiunea Vest
Vlad MoisescuVlad MoisescuVicepresedinte - politici in sanatate
Adrian SemcuAdrian SemcuVicepresedinte
Adrian IurascuAdrian IurascuVicepresedinte
Daniel BudaDaniel BudaPresedinte Comisia Nationala de Integritate, Statut si Litigii
Gheorghe IalomitianuGheorghe IalomitianuPresedinte Comisia Nationala de Revizie si Control
Marian ZloteaMarian ZloteaSecretar general adjunct
Costica CanacheuCostica CanacheuSecretar general adjunct
Stefan PirpiliuStefan PirpiliuSecretar general adjunct
Cristina TrailaCristina TrailaSecretar executiv - Comisia pentru strategii, relatii politice, relatii internationale
Mircea ToaderMircea ToaderSecretar executiv - comisia pentru economie, finante, fonduri europene
Maria MotaMaria MotaSecretar executiv, Comisia pentru munca si protectie sociala
Valeria ScheleanValeria ScheleanSecretar executiv - comisia pentru politici in administratia publica si justitie
Vasile IliutaVasile IliutaSecretar executiv - comisia pentru agricultura
Radu CarpRadu CarpSecretar executiv - comisia pentru educatie, cercetare, cultura si culte
Lucian DutaLucian DutaSecretar executiv - comisia pentru sanatate
Traian IgasTraian IgasSecretar executiv - comisia pentru dezvoltare locala si regionala
Mircea RaicuMircea RaicuSecretar executiv - regiunea Bucuresti-Ilfov
George ScripcaruGeorge ScripcaruSecretar executiv - Regiunea Centru
Dan MarianDan MarianSecretar executiv - Regiunea Nord-Est
Lucian BodeLucian BodeSecretar executiv - Regiunea Nord-Vest
Gigi ChiruGigi ChiruSecretar executiv - Regiunea Sud-Est
George IonescuGeorge IonescuSecretar executiv - Regiunea Sud
Marius BaluMarius BaluSecretar executiv - Regiunea Sud-Vest Oltenia
Eusebiu PistruEusebiu PistruSecretar executiv - Regiunea vest
Ion PucheanuIon PucheanuSecretar executiv
Florin BolchisFlorin BolchisSecretar executiv
Dragomir TomaseschiDragomir TomaseschiSecretar executiv
Theodor StolojanTheodor StolojanLider grup parlamentar Parlamentul European
Dumitru OpreaDumitru OpreaLider grup parlamentar Senat
Tinel GheorgheTinel GheorgheLider grup parlamentar Camera Deputatilor
Sorin MoldovanSorin MoldovanLider Organizatia de Tineret a PDL
Cristian PoterasCristian PoterasPresedintele Organizatiei Oamenilor de Afaceri
Ioan NasteaIoan NasteaPresedinte Organizatia Pensionarilor si Varstei a Treia
Adriana SaftoiuAdriana SaftoiuPurtator de cuvant
Razvan OrasanuRazvan OrasanuDirector Institutul de Studii Populare